AMBASADOR  
O AMBASADZIE  
CHINY - POLSKA  
EKONOMIA I HANDEL  
KULTURA I SPORT  
NAUKA I TECHNOLOGIA  
EDUKACJA  
WIZY I USŁUGI KONSULARNE  
KONTAKT  
TEMATY
 
Chiński Tydzień Kultury Tybetańskiej  
The Issue of Diaoyu Dao  
Poznaj Chiny  
China's Peaceful Development  
CRI Szlak Sztuk Walki w Chinach  
wizyta Prezydenta Komorowskiego w Chinach, 2011  
Three years after Wenchuan earthquake  
Celebrating 90th Anniversary of Founding of CPC  
Taiwan  
Tybet  
Prawa człowieka  
Sekta "Falun Gong"  
Develop the west of China  
Beijing - 2008 Olympiad  
Shanghai - EXPO 2010  
więcej...  

Ambasador Xu Jian na forum gospodarczym Hubei, Chiny – Polska
2013/10/31

Dnia 29 października 2013 r. ambasador Xu Jian pojawił się na forum gospodarczym Hubei, Chiny-Polska, zorganizowanym w warszawskim hotelu Hyatt. Obecnych było blisko 120 osób, w tym sekretarz partii w prowincji Hubei Li Hongzhong, dyrektor Komitetu Narodowej Komisji Rozwoju i Reform Li Lecheng, dyrektor departamentu finansów prowincji Hubei Wang Wentong, dyrektor departamentu handlu Lu Yanqun, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Edward Hartwich, prezes PAIiIZ Sławomir Majman, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski, przedstawiciele polskiego rządu i dyplomaci z ambasady ChRL w Warszawie, chińscy i polscy przedsiębiorcy, bankowcy i dziennikarze.

W swoim przemówieniu ambasador mówił o ciągle rozwijającej się współpracy w różnych dziedzinach, częstej wymianie na wysokim szczeblu, rozwoju stosunków gospodarczo-handlowych, owocnych rezultatach współpracy regionalnej i wyraził nadzieję, że te sprzyjające warunki zostaną wykorzystane przez przedsiębiorców do zacieśniania pragmatycznej współpracy, tak, aby obie strony na tym zyskały.

Sekretarz stanu Olgierd Dziekoński powiedział, że cieszy go zacieśniająca się współpraca regionalna i ma nadzieję, że obie strony będą podtrzymywały wzajemne zaufanie i współdziałały, aby wprowadzić w życie postanowienia liderów naszych krajów.

Sekretarz partii w prowincji Hubei Li Hongzhong zauważył, że organizacja niniejszego forum to podążanie w kierunku wyznaczonym przez liderów naszych państw i aktywna promocja wzajemnej współpracy. Stabilny polski rynek inwestycyjny, otwarta polityka gospodarczo-handlowa, przyjazne stosunki z województwem kujawsko-pomorskim, wszystko to sprawia, że warunki współpracy dla chińskich i polskich przedsiębiorców są pomyślne, a perspektywy bardzo dobre.

Po ceremonii otwarcia forum nastąpiło podpisanie umów. W obecności przedstawicieli rządowych departament handlu prowincji Hubei podpisał porozumienie o współpracy z PAIiIZ. Podobne porozumienie podpisały również firmy TRI-Ring, Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku oraz Impexmetal, a koncern przemysłu ciężkiego Wuqiao i firma MDT podpisały porozumienie o poszerzeniu rynku.

Przeprowadzone zostały też rozmowy business to business pomiędzy firmami z zakresu przemysłu samochodowego, maszynowego, metalurgicznego, budowlanego, papierniczego, a także z sektora bankowości i nieruchomości.

Suggest To A Friend
  Print